O konferenci

Dotnet Days 2019 je bezplatná konference pořádaná pražskými IT a .NET komunitami, které se spojily, aby pro vás zorganizovaly dvoudenní akci plnou špičkových přednášek od nejlepších profesionálů. Oba dny se můžete těšit na dva souběžné tracky věnované technologiím, které hýbou světem.

Zaměřená na .NET a technologie Microsoftu

Tato akce je přímo pro vás, ať už se zajímáte o nejmodernější technologie s praktickými ukázkami a nápady na jejich využití v běžné praxi, či se chcete seznámit s předními českými vývojáři, MVP i IT odborníky z oboru.

Fotogalerie

Prohlídněte si fotografie z prvního ročníku konference Dotnet Days 2019 (57 fotografii).

Program konference

Celkem 22 přednášek je rozděleno do dvou souběžných přednáškových sálů.
Je jenom na vás, jakých přednášek se zúčastníte.

Místnost Praha
Místnost Morava
8:00
8:00 - 8:50
Registrace
8:50
Praha
8:50 - 9:00
Zahájení konference
Úvodní slovo organizátorů konference.
Morava
8:50 - 9:00
Zahájení konference
Úvodní slovo organizátorů konference.
Praha
9:00 - 10:15
TypeScript for C# Developers
TypeScript is a typed superset of JavaScript that compiles to JavaScript. It's a free cross-platform, cross-browser, open source language that enables developers to build large scale enterprise applications with JavaScript. Many mission critical web apps use JavaScript, and can benefit from the parallel organization and working style between TypeScript and C#. Learn about the TypeScript language and how it can help you write and maintain better JavaScript code if you have a background as a C# (or .NET) developer. You'll also learn how to organize and structure TypeScript code, as well as best practices for building large scale apps with script.
Morava
9:00 - 10:15
Využití otevřených dat a Power BI
Jaké otevřená data využít? Jaké vizualizace jsou vhodné? Power BI a otevřená data? Ano, na tyto otázky dostanete odpovědi.
10:25
Praha
10:25 - 11:40
React
Představíme si obecné aspekty tvorby single page aplikací a jaké jsou možnosti jejich efektivního pokrytí současnými knihovnami a frameworky. Kromě představení Reactu, ho také porovnáme s konkurenčními technologiemi.
Morava
10:25 - 11:40
Moderní BI platforma pro malé firmy
Sledování projektů, vytváření podkladů pro mzdy, náklady a příjmy jako na dlani a to všechno pomocí Power BI.
11:40
11:40 - 12:30
Oběd
12:30
Praha
12:30 - 13:45
Functional programming in C#
Functional programming has much to offer, but in time when we face a lack of developers, it is very challenging to find a lot of F#, Scala or Haskell developers. In this talk, we will slowly incorporate the main benefits of functional programming into C# with much easier learning curve to functional concepts opposed to starting in purely functional languages as an OOP programmer.
Morava
12:30 - 13:45
Panelová diskuze BI/Power BI
Zeptejte se s námi našich přednášejících na cokoliv, co budete chtít při panelové diskuzi ohledně BI/Power BI.
13:55
Praha
13:55 - 15:10
SAFE Stack: Jak na vývoj full-stack aplikací v F# a .NET Core
Pokud se jenom trošku zajímáte o webový vývoj, nemohl vám uniknout trend funkcionálního přístup k tvorbě uživatelského rozhraní, ať už inspirovaný Elmem nebo Reactem. Na této prakticky zaměřené přednášce si ukážeme, jak lze téměř bezpracně vytvořit single-page ASP.NET Core aplikaci založenou na Model-View-Update architektuře a jak elegantně sdílet kód mezi frontendem a serverovou částí. Pozor! Přednáška obsahuje značně návykovou typovou bezpečnost!
Morava
13:55 - 15:10
Twitter - Flow - Power BI
Jak jednoduše pomocí Microsoft Flow a Power BI analyzovat v reálném čase Twitter.
15:20
Praha
15:20 - 16:35
Designing Object-Oriented APIs That Last
Gael Fraiteur shares his 15-year experience in creating and maintaining PostSharp – a large .NET API used by thousands of developers worldwide. He reveals insights and strategies to create APIs that are easy to use but are also malleable enough to accommodate changes without breaking backward compatibility.
Morava
15:20 - 16:35
Integrace Power BI a PowerApps
Power BI je známá věc, ale jak v rámci reportu mohu dělat svoje akce jako je zařadit do úkolů, poslat mail se zajímavým tipem atd.? Zkusíme si ukázat pomocí PowerApps nad zajímavými daty!
16:45
Praha
16:45 - 18:00
EF Core 3.0
Novinky v EF Core 3.0.
Morava
16:45 - 18:00
"Otestuj" ma ak to dokážeš?!
Akým spôsobom testujete Vaše dátové projekty? Testujete ich vôbec? Nalejme si čistého vína, riešenia, ktoré spracovávajú dáta sú veľmi málo testované... Preto začneme od základov testovania (nie len dátových skladov a BI riešení), z čoho by ste mali byť znepokojení (dnes) a ako tomu predísť a zaistiť si kľudný spánok (v budúcnu). Joyful Craftsmen Jaroslav Reken Vám ukážu kúsok teórie ale hlavne praktické príklady z reálnych projektov... hlavne aby Vás dostal mimo Vašu komfortnú zónu.
18:30
18:30 - 0:00
Dotnet Days Party
Dock House, Michelská 1006/59, 141 00 Praha 4 - Michle
www.dockhouse.cz
Místnost Praha
Místnost Morava
8:30
8:30 - 9:00
Registrace
9:00
Praha
9:00 - 10:15
Blazor
Blazor již dávno není experimentální projekt pár nadšenců. Server-side Blazor je součástí ASP.NET Core 3.0 a Blazor WebAssemby má být vydán v květnu 2020. Přijďte se podívat, jak lze vytvářet SPA aplikace jen pomocí C#/Razor, kam směřuje tvorba webového UI pro ty, co nenašli zalíbení v JavaScriptu.
Morava
9:00 - 10:15
Bezpečnost až na prvním místě
Produktivita uživatelů versus bezpečnost IT. To často nejde dohromady. Jak nezapomenout na to nejdůležitější, zabezpečit svoji online organizaci ve světě online služeb Microsoft, ale přitom co nejméně naštvat své uživatele.
10:25
Praha
10:25 - 11:40
ASP.NET Core DevTips
V ASP.NET Core se dá dělat plno jednoduchých věcí, které vývojářům mohou usnadnit život. Z desítek konzultací a školení jsem sesbíral ty nejčastější, které vývojářům nejčastěji unikají a právě o ty se s vámi podělím.
Morava
10:25 - 11:40
Windows Client Security Basics
Aby bylo možné chránit operační systém před malwarem a dalšími typy útoku pomocí pokročilých funkcionalit Windows, je potřeba nejdříve zajistit základní bezpečnostní konfigurace a chování. Jaké to jsou? Zjistíte na mé přednášce.
  Záznam nebude zveřejněn
11:40
11:40 - 12:30
Oběd
12:30
Praha
12:30 - 13:45
Azure DevOps - manage your real world applications
Azure DevOps is tool which can simplify your live. But what to do if you live in non ideal world ? How to build and publish applications which contains .NET Core , Full .NET 4.7, NET Standard libraries and even WPF and Xamarin application ? How to speed-up pushes onto Azure App Service with PowerShell, FTP and KUDU interface ? What to do when you need update database schema during release and don't want to use EF migrations ? How to prepare new client's Azure resource group with all resources with one task run ? Let's go beyond streamline demos and see how we, at Worklio, deliver our application in fully automated way.
Morava
12:30 - 13:45
Zabezpečte vaše aplikace pomocí moderní identity
V průběhu této přednášky se podíváme na možnosti autentizace, které nabízí Azure Active Directory k zabezpečení vašich interních a veřejných aplikací. Nezůstaneme pouze u autentizace, ale ukážeme si i možnosti pokročilé autorizace, best-practices pro práci s identitou, volání různých API (vašich vlastních i API Microsoftu).
13:55
Praha
13:55 - 15:10
Komunikace služeb pomocí gRPC v .NET Core 3
Otevřený komunikační framework gRPC se těší vzrůstající popularitě. Dovoluje komunikaci napříč řadou platforem se zaměřením na výkon a striktní popis služeb. Do projektu se zapojil i .NET a dá se očekávat, že používání gRPC bude jednou z voleb, jak propojovat služby. Na přednášce se podíváme na možnosti implementace v .NET/.NET Core a mluvit budu o způsobu, jak se rozhodnout, zda je gRPC vhodnou volbou pro projekt, na kterém pracujete.
Morava
13:55 - 15:10
Azure Secure DevOps Kit Framework: Cloud Security Scanning at Scale & Continuous Assurance
Do you use Azure, or plan to? Do you have specific regulatory & audit requirements? Are you integrator of Azure and you want to ensure your customers' workloads follow Azure best practices? Do you work in Information Security and you are looking for the ways how to transparently audit your Azure tenant? f you never heard of Azure Secure DevOps Kit, come and learn what this framework can do for you. I will show you how we use it for Continuous Assurance, enabling our global Azure environment to be more secure and compliant with regulatory controls.
15:20
Praha
15:20 - 16:35
Desktopové aplikace na .NET Core
Nová platforma .NET Core konečně přinesla podporu desktopových technologií WinForms a WPF, čímž se otevřela pro početnou skupinu vývojářů, kteří výhody .NET Core zatím nemohli plně využít. Na této přednášce si ukážeme, jaké jsou rozdíly mezi podporou WinForms a WPF na velkém frameworku, resp. na .NET Core. Uvidíte, jak používat vestavěnou dependency injection, nebo jak funguje edit and continue v XAMLu.
Morava
15:20 - 16:35
Elegantní dataflow pomocí TPL
Task Parallel Library je k dispozici v .NET Frameworku již od verze 4.0. Nicméně její knihovně zvané Dataflow se zatím nedostalo tolik pozornosti, což je veliká škoda. Na názorném příklad u z kontextu naší firmy si ukážeme, jak lze jednoduše vytvořit přehledné, konfigurovatelné a výkonné dataflow pomocí TPL Dataflow.
16:45
Praha
16:45 - 18:00
Xamarin Forms 4.0
Přednáška o novinkách v Xamarin Forms pro rok 2019.
Morava
16:45 - 18:00
Data Loading Perfomance Guide aneb jak nahrát data do SQL Serveru v rekordním čase
Každý správce, vývojář nebo analytik pracující se SQL Serverem čelil pravděpodobně někdy výzvě v podobě nahrání velkého objemu dat v co nejkratším čase. A ne každý byl asi s výsledkem zcela spokojen. Věcí, které je nutné vzít v potaz je mnoho - struktura dat, požadavky na minimální logování, metody bulk loadingu, indexování cílových datových struktur, využití paralelismu a partitioningu nebo delayed durability. V této přednášce si postupně projdeme ta hlavní kritéria a ukážeme si triky, kterým můžete násobně zrychlit load dat i Vy.
18:10
18:10 - 18:30
Slosování cen
Slosování cen proběhne v místnosti Praha

Soutěž

Během konference proběhne soutěž pro všechny účastníky.

Účastníci se na konferenci mohou zapojit do soutěže o zajímavé ceny jako např. softwarové licence, něco na zahřátí,
vychytávky do práce a další hodnotné ceny.
Soutěž bude probíhat po oba dny konference a slosování cen bude v neděli hned po poslední přednášce.
Podmínkou pro získání ceny je osobní účast na slosování, vydržte proto až do konce konference.

Přednášející

speaker

Rachel Appel

Developer Advocate at
JetBrain

speaker

Miroslav Holec

Software & Cloud Architect
Microsoft MVP

speaker

Tomáš Herceg

CEO at RIGANTI, DotVVM
Microsoft MVP & RD

speaker

Jiří Činčura

Microsoft MVP
 

speaker

Roman Provazník

F# lead developer at CN Group
Founder of Czech F# community

speaker

Josef Starychfojtu

Backend developer at
Mews Systems

speaker

Robert Haken

CEO at HAVIT
Microsoft MVP

speaker

Petr Vlk

Enterprise Architect KPCS CZ
Microsoft MVP

speaker

Gael Fraiteur

Founder of
PostSharp Technologies

speaker

Tomáš Jecha

Development at Avast Software
Microsoft MVP

speaker

Jan Marek

Solution Architect at KPCS CZ
Microsoft MVP, MCC, MCT

speaker

Radek Voltr

CTO at Worklio
 

speaker

Jan Hájek

Technical Lead at TheNetw.org
Microsoft MVP

speaker

Jaroslav Reken

BI konzultant at
Joyful Craftsmen s.r.o.

speaker

Pavel Málek

Joyful Craftsmen s.r.o.
Czech PASS main organizer

speaker

Karel Rejthar

Data specialist SmartEdu
 

speaker

Jiri Pihik

Cloud Architect, Vice President at
Swiss Re

speaker

Petr Koutný

Developer at SolarWinds
 

speaker

Vojtěch Mádr

Xamarin Developer & Consultant
Microsoft MVP

speaker

Martin Haman

MCSA
 

speaker

Pavel Kříž

Frontend developer
 

speaker

Jiri Pihik

Cloud Architect, Vice President at
Swiss Re

speaker

Petr Koutný

Developer at SolarWinds